indow.customerPrivacy.onMarketingConsentGranted(function () { })
nature's sunshine, nsp, naturalne ziola

Gotu Kola - wąkrotka azjatycka i jej właściwości lecznicze

Gotu Kola - wąkrotka azjatycka i jej właściwości lecznicze

Gotu kola, czyli wąkrotka azjatycka, to roślina, której właściwości i lecznicze działanie od lat są doceniane w indyjskiej medycynie naturalnej. Jest stosowana jako lek na dobrą pamięć, koncentrację i skupienie. Gotu kola ma także udowodnione działanie w przypadku zwalczania stresu. Co więcej wpływa dobrze na pracę mózgu i odmładza organizm.

Zgodnie z zasadami Ajurwedy, wąkrotka azjatycka jest stosowana w leczeniu zmian skórnych spowodowanych trądem, w bielactwie, łuszczycy, egzemie, w chorobach zapalnych dróg moczowych, w syfilisie, astmie, anemii, cholerze oraz w nadciśnieniu. Zaleca się wzbogacenie diety o wąkrotę azjatycką w przypadku cukrzycy. W Indiach, w medycynie ludowej roślinę podawano w chorobach przewodu pokarmowego: czerwonce, biegunkach, bólach brzucha i niestrawności. W medycynie chińskiej wąkrotę azjatycką stosuje się w leczeniu depresji, niepokoju oraz jako środek usuwający fizyczne i psychiczne wyczerpanie.

Wąkrotka azjatycka i jej wpływ na organizm

Jak dowiedli naukowcy, gotu kola aktywuje uwalnianie neurotroficznego czynnika pochodzenia mózgowego (BDNF) - białka, które pobudza tworzenie nowych komórek mózgowych.
Poza tym gotu kola przyczynia się do rozwoju dendrytu (to element neuronu, struktura przenosząca sygnały otrzymywane z innych neuronów przez synapsy do ciała komórki, której jest częścią), zwiększając tym samym plastyczność mózgu i komunikację między komórkami mózgowymi. Gotu kola przyczynia się również do pobudzenia czynnika wzrostu nerwów (NGF) i chroni mózg przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i neurotoksyn.

Gotu Kola jest często wykorzystywana w kosmetologii, za sprawą zawartości pielęgnujących skórę flawonoidów, saponin trójterpenowych, olejków eterycznych i witamin (w tym antyoksydanty A, C i E).

Wraz z wiekiem słabną włókna elastyny i kolagenu, przez co napięcie skóry twarzy przestaje być prawidłowe. Pierwsze zmarszczki (mimiczne) pojawiają się zwykle między 25 a 30 rokiem życia. Skóra wiotczeje, wysusza się i staje się szorstka, a bruzdy ulegają stopniowemu pogłębianiu. Zażywana doustnie Gotu Kola hamuje ten proces, przedłużając młodość naszej skóry, a to dzięki zdolności modyfikowania warstwy podskórnej, syntezie elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego (tego samego, za którego wstrzyknięcie w gabinecie kosmetycznym trzeba zapłacić kilkaset złotych!).

Darmowa dostawa od 300 PLN
nature's sunshine, nsp, naturalne ziola do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl