indow.customerPrivacy.onMarketingConsentGranted(function () { })
nature's sunshine, nsp, naturalne ziola

Dieta – odpowiednie odżywianie i najczęstsze błędy

Dieta – odpowiednie odżywianie i najczęstsze błędy

Dieta to słowo bardzo popularne w obecnych czasach. Kiedy zbliża się nowy rok, wiele osób mówi, że od stycznia przechodzą na dietę, inni żartobliwie, przy kolejnej porcji słodkości twierdzą, że od jutra "ścisła dieta", z kolei jeszcze inne osoby za nic w życiu nie tkną pokarmu, który nie jest zgodny z ich dietą, reszta twierdzi, że dieta to tylko niepotrzebne wyrzeczenia i męczące odchudzanie. Jak jest jednak w rzeczywistości?

Stereotypowe podejście do pojęcia diety to mimo wszystko wciąż często występujące obecnie zjawisko. Dieta to nic innego niż pewien sposób odżywiania, dostosowany do danej osoby ,jej trybu życia oraz, a co najważniejsze, służy do osiągania przez nią określonych celów.

Będąc na odpowiedniej diecie, można zyskiwać, ale także tracić kilogramy, można po prostu dobrze się czuć, utrzymywać odpowiedni poziom związków występujących w ludzkim organizmie, czy dążyć do usunięcia zbędnych, szkodliwych substancji z ciała. Przed Tobą kilka najczęściej popełnianych błędów przy przechodzeniu na dietę.

Brak cierpliwości

Większość nas oczekuje efektów na zawołanie. Pamiętajmy jednak, że tydzień warzyw i owoców nie zmieni niezdrowego odżywiania się przez lata śmieciowym jedzeniem. Musimy pamiętać że przesta­wienie się organizmu zajmuje organizmowi przynajmniej tygodnie, a nawet i miesiące. Nie ma znaczenia to, jaką dietę stosujesz i co chcesz osiągnąć. Nie zrzucisz kilogramów w przeciągu kilku dni tak samo jak nie od razu zaczniesz się czuć lepiej.

Niedokładność kaloryczna

Same kalorie często nie dają pełnego obrazu spożywanego jedzenia. Ważny jest też jego rodzaj. Musimy wziąć pod uwagę ilość węglowodanów, białka i tłuszczy. Ta wiedza pomoże nam w pracy nad ciałem w przyszłości, brak danych spowoduję utratę możliwości kontrolowanego postępu w osiąganiu celu ponieważ sukces w kulturystyce wymaga dokładnych danych. Zamiast szacować po omac­ku, najlepiej skorzystać z gotowych tabel kaloryczności oraz zaopatrzyć się w dokładną wagę.

Nieregularne posiłki

Wiele osób zadowala się jednym, bądź dwoma sytymi posiłkami w ciągu dnia. Dodatkowo szybki tryb życia sprawia, że są one spożywane w przeróżnych porach dnia. Kluczem do utrzymania skutecznej diety jest regularne jedzenie

Stosowanie diet innych osób

Każdy organizm jest inny. Jest to zasada, o której nikt nigdy nie powinien zapominać. Przed zastosowaniem jakiejkolwiek diety zastosuj podstawowe badania: kropli krwi, biorezonans, lipidogram, sprawdź zawartość żelaza i witamin w organizmie. Dopiero potem powinieneś dopasować dietę do swoich potrzeb. Dbałość o zachowanie szczegółów dotyczących pożywienia i znajomość reakcji własnego organizmu na wybrane składniki pokarmowe, pozwala na opracowanie idealnej pod względem własnych potrzeb diety.

Diametralne, szybkie zmiany

Kiedy zwiększasz, lub zmniejszasz ilość kalorii w swojej diecie, lub zmieniasz spożywane pokarmy, rób to stopniowo, aby dać czas organizmowi na przystosowanie się do tych dietetycznych manipulacji. Gwałtowne zmiany w ilości przyjmowanych kalorii za każdym razem prowadzą do rozrostu tkanki tłuszczowej, gorszego samopoczucia, a także dają odwrotny efekt od zamierzonego

Pamiętaj, że to tylko kilka podstawowych zasad dotyczących prawidłowej diety. Całkowita praca nad swoim organizmem jest bardziej skomplikowana, lecz tych kilka reguł powinno dać Ci podstawy do osiągnięcia wymarzonych celów.

Darmowa dostawa od 300 PLN
nature's sunshine, nsp, naturalne ziola do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl