indow.customerPrivacy.onMarketingConsentGranted(function () { })
nature's sunshine, nsp, naturalne ziola

Badanie kropli krwi pod mikroskopem

Badanie kropli krwi pod mikroskopem

Mikroskopowe badanie kropli krwi daje możliwość obejrzenia tego, co znajduje się wewnątrz naszych organizmów. Badanie to wykazuje występujące w organizmie patologie, nawet jeśli, nie mamy żadnych niepokojących objawów. Kształt, wielkość i wygląd czerwonych krwinek, stopień aktywności krwinek białych a także ich ilość i rozmieszczenie dają odpowiedź min. na temat stopnia zakwaszenia organizmu, jego nawodnienia, stanów zapalnych, niedoborów mineralnych czy wolnorodnikowych uszkodzeń komórek.

Badanie kropli krwi wykrywana jest obecność: metali ciężkich, toksyn, tzw. złego cholesterolu, struktur białkowych, kryształów kwasu ortofosforowego i moczowego, bakterii, grzybów oraz pasożytów. Wszystko to daje nam informacje w jakim stanie jest nasz organizm, jak na stan zdrowia wpływa nasza dieta. Możemy również dowiedzieć się o możliwych zagrożeniach w przyszłości. Przede wszystkim jednak badanie ukierunkowuje pacjenta co należy zrobić by dany stan rzeczy zmienić (dodatkowe badania diagnostyczne, wizyta u lekarza-specjalisty, zmiana sposobu żywienia).

Mikroskopowe badanie kropli krwi jest bardzo popularne w wielu krajach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych. Jego prekursorem był niemiecki uczony-prof. Guenther Enderlein. Jest ono jednym z podstawowych badań diagnostycznych, które pozwala na wstępną ocenę stanu organizmu, a także wskazuje potencjalne zagrożenia i kierunek dalszej, dokładnej diagnostyki.

Badanie kropli krwi w Polsce

Mimo dużej popularności na zachodzie, w Polsce posiada skrajne opinie. Przeciwnicy badania zarzucają mu, że nie jest ono oficjalnie uznawane przez akademicką medycynę, a także twierdzą, że we krwi nie ma możliwości dostrzeżenia takich obiektów jak białka pasożytów, czy kryształki moczowe.
Zwolennicy skutecznie jednak polemizują z tymi argumentami, jednocześnie opierając się na niezliczonej liczbie trafnie postawionych diagnoz. Jak jest jednak naprawdę? Jakkolwiek krytycznie nie podchodziłoby się do analizy żywej kropli krwi, czy to ze względu na jej nieudowodnioną naukowo skuteczność, czy poprzez finansowe zależności od rynku farmaceutycznego, nie można zaprzeczyć, że metoda ta wielu ludziom pomogła zwalczyć dokuczliwe dolegliwości. Ich historie można znaleźć na forach internetowych czy w publikacjach zwolenników tej metody. Wykrycie patogennych komórek skłoniło ich do zmiany diety i zażywania naturalnych, ziołowych suplementów, a w efekcie pozwoliło odzyskać homeostazę organizmu.

Darmowa dostawa od 300 PLN
nature's sunshine, nsp, naturalne ziola do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl